Pán Blaha, ospravedlňte sa prezidentke Zuzane Čaputovej!

Môžeme spolu nesúhlasiť, ale urážky a nenávisť do politického súboja nepatria. To, čo si poslanec Blaha dovolil voči prezidentke Zuzane Čaputovej, by malo byť tabu v každej vyspelej demokracii. Odmietame, aby volení zástupcovia ľudu, platení z našich daní, takýmto spôsobom útočili na hlavu štátu alebo na akéhokoľvek iného politického oponenta či oponentku. Primitívny jazyk a vulgárne označenia ako “rozzúrená doga, ohrdnutá nevesta, kofa na trhu, hašterivá ženská, rozzúrená xantipa, paranoidná a sebastredná panička, ktorá šteká, pľuje, vrieska a hučí, dostala špinavé prachy, slúži americkej ambasáde a má ostať radšej pri nechtíkoch, frizúrach a garderóbach” od poslanca Blahu považujeme za neakceptovateľné.

Slová majú moc. Poslanec Blaha tými svojimi podporuje v ľuďoch tie najhoršie vášne, ktoré stupňujú agresivitu v celej spoločnosti. Rozhodli sme sa mu preto odkázať, že s tým nesúhlasíme a chceme žiť v krajine, kde sa k sebe ľudia správajú slušne, aj keď majú odlišné názory.

Vyzývame poslanca Blahu, aby sa prezidentke Zuzane Čaputovej ospravedlnil. Poslanec NR SR má ctiť hodnoty slušnej a demokratickej diskusie, založenej na faktoch, a ísť spoločnosti príkladom. 


Podporte iniciatívu svojim podpisom:

Iniciatívu už podporilo 10 616 ľudí